Menu

Eurowings

1

Eurowings - Bagaż podręczny

Każdy pasażer niemieckich linii lotniczych Eurowings może zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 8 kg. Wymiary bagażu podręcznego w Eurowings są ściśle określone – torba czy plecak nie mogą być większe niż 55 x 40 x 23 cm. Tylko pasażerowie podróżujący w trafie best mogą na pokład, jako bagaż podręczny, zabrać dwie walizki o takich wymiarach i wadze do 8 kg każda.

Pasażerów linii lotniczych Eurowings obowiązują te same przepisy dotyczące bagażu podręcznego, co podróżujących innymi liniami. Każdy bagaż podręczny, czyli wnoszony na pokład samolotu, nie zmoże zawierać pewnych przedmiotów lub substancji. Najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczą płynów przewożonych w bagażu podręcznym liniami Eurowings. Każdy pasażer może zabrać na pokład maksymalnie 1 litr płynów zapakowanych w buteleczki o pojemności do 100 ml każda. Dotyczy to nie tylko napojów, ale również szamponów, żeli pod prysznic, perfum itp.

 

 

Inaczej jest w przypadku leków. Pasażerowie wnosząc na pokład samolotu linii lotniczej Eurowings bagaż podręczny z lekami, powinni pokazać leki osobno podczas kontroli na lotnisku. Tu nie obowiązują ograniczenia związane z przewozem płynów, jednak dozwolone jest przewożenie wyłącznie ilości leków, jaka jest niezbędna podczas podróży. W praktyce na terenie Unii Europejskiej pasażerowie przewożący leki na własny użytek nie spotykają się z utrudnieniami.