Menu

Eurowings

1

Eurowings - Bagaż rejestrowany

Podróżującym liniami lotniczymi Eurowings bagaż rejestrowany przysługuje zależnie od trasy i taryfy podróży. Pasażerowie, którzy wybiorą bilet w najtańszej taryfie, mogą dodatkowo dokupić bagaż rejestrowany. Podstawowa jednostka bagażu nadawanego do luku bagażowego w samolotach Eurowings to 23 kg. Jedna sztuka bagażu rejestrowanego nie może być cięższa niż 32 kg. Wynika to z norm bezpieczeństwa na lotniskach. Cięższe bagaże wysyłane są lotem cargo.

Warto pamiętać, by odpowiednio przygotować bagaż rejestrowany do lotu. Pracownicy lotniska dziennie transportują i układają w likach bagażowych setki walizek i plecaków. Może się zdarzyć, że któryś z nich zahaczy o inny lub zostanie przygnieciony. Należy więc pamiętać, by delikatne rzeczy przewozić w bagażu podręcznym lub odpowiednio przygotować je do transportu, np. owinąć ręcznikiem, a do ceramicznego kubka włożyć np. skarpetki. Im mniej pustych przestrzeni w bagażu, tym przedmioty w nim umieszczone będą bezpieczniejsze.

 

 

Ważne również, by odpowiednio zabezpieczyć bagaż rejestrowany z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne, gdy np. do plecaka doczepiamy karimatę czy śpiwór. Warto całość obwiązać sznurkiem lub folią streczową. Dzięki temu żaden z elementów nie powinien się odczepić, a my unikniemy stresu na lotnisku.