Menu

Eurowings

1

Informacje o Eurowings

Niemieckie linie lotnicze Eurowings powstały w 1993 roku z połączenia dwóch mniejszych, lokalnych linii. Pierwszy lot liniami Eurowings został wykonany w 1994 roku na trasie z Norymbergi do Paryża. Od 2009 roku linie należą do grupy Lufthansa. Samoloty Eurowings obsługują głównie trasy z Hamburga i Dusseldorfu do niemieckich i innych europejskich miast.

Dzisiaj większość maszyn wykorzystywanych przez te linie to Bombardiery CRJ900, które produkowane są od 2003 roku. Używane są na krótkich, europejskich trasach, mieszczą do 90 pasażerów. W związku z rozbudową siatki połączeń o międzykontynentalne kierunki, Eurowings powiększają swoja flotę o Airbusy A330-200. Te maszyny mieszczą ok. 300 pasażerów i osiągają maksymalną prędkość ponad 900 km/h.

Każdemu pasażerowi przysługuje jedna sztuka bagażu podręcznego o wadze do 8 kg. Pasażerowie najdroższej klasy mogą zabrać na pokład samolotu Eurowings dwa takie bagaże. Z kolei bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę każdego biletu. Pasażerowie podróżujący w najtańszej opcji płacą tylko za przelot. Bagaż rejestrowany można dodatkowo dokupić. Podstawową jednostką bagażu rejestrowanego w liniach Eurowings są walizki o wadze do 23 kg. Podobnie jak w innych liniach lotniczych, jedna sztuka bagażu rejestrowanego nie może być cięższa niż 32 kg.